Follow us on :

Pages

Κύπελλο Ελλάδας : Υπό... προυποθέσεις Άρης-ΠΑΟΚ

Στα γραφεία της ΕΠΟ πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Άρη να αντιμετωπίζει τον νικητή του ζευγαριού Καλαμαριά-Καλλιθέα στη 3η φάση του θεσμού σε διπλούς αγώνες.
Ο Άρης θα αντιμετωπίσει στον πρώτο αγώνα μία εκ των δύο ομάδων εκτός έδρας με τον επαναληπτικό να διεξάγεται στο "Κλεάνθης Βικελίδης".
Η κληρωτίδα "έπαιξε" τα δικά της παιχνίδια και εφόσον οι "κίτρινοι" προκριθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης είναι πολύ πιθανό να αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ καθώς "διασταυρώνονται" τα ζευγάρια τους.

Τα ζευγάρια της 1η φάσης: (23, 24 και 25 Οκτωβρίου 2012)

1. Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου
2. Αχαρναϊκός – ΑΕΛ
3. Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας
4. Κασσιόπη – Αναγέννηση Γιαννιτσών
5. Προοδευτική- Ηρακλής
6. Κόρινθος – Απόλλων Σμύρνης
7. Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Ψαχνών
8. Χανιά – Φωκικός
9. Καλαμάτα – Θρασύβουλος
10. Επισκοπή – Βύζας Μεγάρων
11. Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός
12. Εθνικός Αστέρας – Καλλονή
13. Τηλυκράτης – Καβάλα
14. Πανηλειακός – Παναχαϊκή
15. Βατανιακός – Νίκη Βόλου
16. Ακαδημία Πλαταμώνα – Εργοτέλης
17. Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αναγέννηση Επανομής
18. Γλυφάδα – Πανσερραϊκός
19. Δόξα Κρανούλας – Πιερικός
20. Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου
21. Καλαμαριά – Καλλιθέα
22. Φωστήρας – Ζάκυνθος
23. Τύρναβος – Οικονόμος Τσαριτσάνης

2η ΦΑΣΗ (30, 31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου 2012)

24. Νικητής 20 – Νικητής 12
25. Νικητής 18 – Νικητής 3
26. Νικητής 17 – Νικητής 23
27. Νικητής  9 – Νικητής 10
28. Νικητής 13 – Νικητής 11
29. Νικητής 4 – Νικητής 15
30. Νικητής 22- Νικητής 8

3η ΦΑΣΗ (28, 29 Νοεμβρίου και 12, 13 Δεκεμβρίου 2012 – επαναληπτικοί αγώνες: 19, 20, 22 και 23 Δεκεμβρίου 2012)

31. Πανθρακικός – Νικητής 29
32. Νικητής 28 – ΑΕΚ
33. Ρούβας ή Εθνικός Γαζώρου – Ξάνθη
34. Νικητής 30 – Πανιώνιος
35. Βέροια – Νικητής 27
36. Νικητής 26 – Κέρκυρα
37. ΠΑΣ Γιάννινα – Νικητής 25
38. Ολυμπιακός – Πανηλειακός ή Παναχαϊκή
39. Λεβαδειακός – Δόξα Κρανούλας ή Πιερικός
40. Αιγινιακού Αιγινίου ή Εργοτέλης – ΠΑΟΚ
41. Νικητής 24 – Ατρόμητος
42. ΟΦΗ – Κόρινθος ή Απόλλων Σμύρνης
43. Καλαμαριά ή Καλλιθέα – Άρης
44. Πλατανιάς – Αναγέννηση Καρδίτσας ή Ηρακλής Ψαχνών
45. Αχαρναϊκός ή ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης
46. Παναθηναϊκός – Προοδευτική ή Ηρακλής
4η ΦΑΣΗ (9, 10, 16 και 17 Ιανουαρίου 2013 – επαναληπτικοί αγώνες: 23,24,30 και 31 Ιανουαρίου 2013)

47. Νικητής 43- Νικητής 40
48. Νικητής 39 – Νικητής 36
49. Νικητής 38 – Νικητής 32
50. Νικητής 46 – Νικητής 44
51. Νικητής 35 – Νικητής 33
52. Νικητής 42 – Νικητής 31
53. Νικητής 37 – Νικητής 34
54. Νικητής 41 – Νικητής 45